Para ir de verbena de Entroido

0
363

entroido-2010

Cartel do Entroido 2010 de Verín

Datas de Entroido, filloas, orellas, disfraces e máscaras… e verbena. Ata o vindeiro domingo 21 (domingo de Piñata) hai multitude de citas co Entroido galego e bailes con música de orquestra en cada recanto de Galicia. Ofrecemos unha listaxe con máis de cen festas para os próximos días entroideiros.

Recomendamos visitar o Entroido de Verín, Laza, Xinzo de Limia, Salceda de Caselas, Maseda, Vilariño de Conso, Xinzo de Limia, Santo Adrián de Cobres (Vilaboa) ou outros máis “urbanos” como os de Vigo, Ourense, Ferrol e Lugo. En todos eles, ademais, hai citas verbeneiras.

XOVES 11 (Xoves de comadres)

VERÍN: Orquestra PASSARELA na praza García Barbón

VENRES 12 (Venres de compadreo e comadreo)

A LARACHA: Na Sala Pazos: Orquestra OLYMPUS a partir das 00:30

CAMARIÑAS: En Ponte do Porto: Orquestra MARBELLA, no pavillón municipal

CUNTIS: En Mesego: Orquestra CINEMA

CURTIS: Grupo SUPER T

FERROL: Grupo MIDAS

MALPICA: No restaurante Aldeola de Cerqueda: Orquestra PARÍS DE NOIA a partir das 23:00

NARÓN: SF O Medulio: Orquestra GALILEA

NOIA: Na Peña Deportivista de Noia: Orquestra ABANICO

RIBADEO: No pub El Molino: Orquestra ACHÉ

VERÍN: Orquestra RITMO JOVEN na praza García Barbón

SÁBADO 13 (Sábado de Entroido)

AS PONTES: En O Lar: Orquestra XENTE NOVA

BECERREÁ: Orquestra ANAGRAMA

CAMBADOS: En Corbillón: Orquestras PONTEVEDRA e GRAN PARADA a partir das 21:00

FENE: Grupo AZALEA

FERROL: SUAVECITO ORQUESTA

FERROL: No Club de Campo: Orquestra JERUSALÉN

LUGO: Grupo ALCOTÁN e orquestra BOHEMIA

LUGO: Na SF Hexágono: Orquestra FOLIADA

MALPICA: No restaurante Aldeola de Cerqueda: Grupo AMÉRICA SL

MAÑÓN: En O Barqueiro: Orquestra GALILEA

MIÑO: En Callobre: Orquestra ABANICO

MORAÑA: En Paraños: Orquestras MARBELLA e MAGOS DE ESPAÑA

NARÓN: Na sala INK de Freixeiro: Orquestra PARÍS DE NOIA

NEGREIRA: Grupo TRIUNFO

O CARBALLIÑO: Orquestra LAMAS

ORDES: Na SF Josfer de Mesón do Vento: Orquestra CINEMA

ORDES: Na SF LP 45: Orquestra OLYMPUS a partir das 00:30

ORDES: No restaurante Barreiros: Orquestra PANAMÁ

PONTEAREAS: Orquestra ACHÉ na Praza Maior a partir das 19:30

PONTECESURES: Na sala Chanteclaire: Orquestra PHILADELPHIA

PONTEVEDRA: No centro cultural de Mourente: Orquestras CHARLESTON BIG BAND e MIRAMAR

PORTO DO SON: Orquestra ALIANZA

RIOTORTO: En Santalla: Orquestra SAUDADE 73

SALVATERRA DE MIÑO: Grupo NARANJA

SANXENXO: No centro cultural: Grupo ALKAR

SARRIA: Grupo AMISTAD

TOURO: Orquestra LEDICIA ESPECTÁCULO

TUI: Na sala Domjul: Orquestra TV NORDÉS a partir das 23:00

VERÍN: Orquestras SOLARA e LOS TROVADORES na praza García Barbón

VIGO: Festa do Entroido coas orquestras SUAVECITO e COSTA OESTE na Porta do Sol a partir das 22:30

VIGO: En Cotogrande: Orquestra PASSARELA

VILALBA: En Carballido: Grupo LA OCA

VILABOA: En Santo Adrián de Cobres: Orquestra HIROSHIMA

XINZO DE LIMIA: Orquestra NEVADA a partir das 17:00 en tres pases

DOMINGO 14 (Domingo de Entroido)

A CAÑIZA: Na sala Don Pedro: Orquestra GRAN PARADA a partir das 19:00

A ESTRADA: En Guimarei: Orquestra GALILEA

A ESTRADA: En discoteca LENNON: Orquestra RITMO JOVEN

A GUARDA: Orquestra PASSARELA

AMOEIRO: En Parada de Amoeiro: Grupo LA OCA

BECERREÁ: Orquestra ANAGRAMA

BUEU: Orquestra POCEIRO BIG BAND

CARBALLO: Orquestra TRÉBOL

COLES: En Vilarnaz: Orquestra SINTONÍA DE VIGO

CUALEDRO: En A Xironda: Grupo ALKAR

IRIXOA: Orquestras OLYMPUS e SUAVECITO a partir das 18:00

LUGO: Na SF Hexágono: Orquestra PARÍS DE NOIA

MUGARDOS: No Casino: Grupo AMÉRICA SL

O CARBALLIÑO: Na SF Paulino: Orquestra ABANICO

OUTEIRO DE REI: Grupo ENIGMA

POIO: En A Seca: Orquestra HIROSHIMA

PONTECALDELAS: S.F. Élite coa orquestra PONTEVEDRA a partir das 18:00

PONTEVEDRA: En SF LA Luna: Orquestra MARBELLA

REDONDELA: Grupo ISLA

SALCEDA DE CASELAS: Grupo AMÉRICA

SARREAUS: Desfile dos vergalleiros e orquestra FOLIADA

TABOADELA: Orquestra CHARLESTON BIG BAND na FESTA DO CALDO

VILARIÑO DE CONSO: Entroido co grupo AZALEA

XINZO DE LIMIA: Orquestra JERUSALÉN a partir das 17:00 en tres pases

Luns 15 (Luns fareleiro)

ABEGONDO: En restaurante El Pantano de Orto: Orquestra RITMO JOVEN

A ESTRADA: En Guimarei: Grupo ALKAR

AMOEIRO: No lugar de Parada de Amoeiro: Orquestra CINEMA

BARBADÁS: En Sobrado do Bispo: Grupo D’MODA

BURELA: Grupo TRIUNFO na praza da Mariña

CARRAL: Restaurante Os Paraugas: Orquestra FOLIADA

FOZ: Na SF Bahía: Orquestra LOS SATÉLITES

ILLA DE AROUSA: Orquestra PONTEVEDRA e grupo OCÉANO a partir das 23:00

LAZA: Entroido de Laza co grupo ILUSIÓN e a orquestra LOS ESPAÑOLES

LOURENZÁ: Orquestra POCEIRO BIG BAND

LUGO: SUAVECITO ORQUESTA e orquestra ALIANZA

O CARBALLIÑO: Grupo AMÉRICA

ORDES: Na SF Josfer de Mesón do Vento: Orquestra ACHÉ

OURENSE: Baile de Entroido con LEDICIA ESPECTÁCULO na praza Maior

POBRA DO BROLLÓN: En Salcedo: Grupo LA OCA

RIOTORTO: Orquestra LOS PLAYER’S

ROIS: En Urdilde: Orquestra PARÍS DE NOIA a partir das 22:30

SALCEDA DE CASELAS: Orquestras CHARLESTON BIG BAND e MIRAMAR

SAN CRISTOVO DE CEA: Orquestra MANHATTAN

SANTIAGO DE COMPOSTELA: Na alameda: Orquestra LAMAS

SANTIAGO DE COMPOSTELA: En San Lázaro: Orquestra OLYMPUS a partir das 22:30

TOMIÑO: En Goián: Orquestra PASSARELA

VERÍN: Orquestra COMPOSTELA e grupo ALCOTÁN na praza García Barbón

VILABOA: En Santo Adrián de Cobres: Orquestra NEVADA

VILALBA: En SF Nova Troco: Orquestra MARBELLA

VIVEIRO: No Casino: Orquestra SUAVECITO (só para socios)

XOVE: No multiusos: Orquestra COSTA OESTE

MARTES 16 (Martes de Entroido)

ALLARIZ: Grupo D’MODA

A PEROXA: Grupo MIDAS

BARBADÁS: En A Valenza: Grupo SUPER T

CASTRO DE REI: En Ansemar: Orquestras SUAVECITO e TV NORDÉS

FENE: Orquestra XENTE NOVA

LAZA: Entroido de Laza coa orquestra RITMO JOVEN

MACEDA: Orquestra POCEIRO BIG BAND

MONFORTE DE LEMOS: Orquestras SAUDADE 73 e LOS PLAYER’S

NOIA: No Liceo: Orquestra PARÍS DE NOIA

O CARBALLIÑO: Grupo LA OCA

OURENSE: Orquestra PASSARELA na praza Maior

OURENSE: En As Eiroás:Orquestra NEVADA

POBRA DO BROLLÓN: En Salcedo: Orquestra GRAN PARADA a partir das 22:00

POBRA DE TRIVES: Orquestra ANAGRAMA

PONTEVEDRA: En Couso – Lérez: Orquestra GRAN PARADA

SALCEDA DE CASELAS: En A Feira: Gran Festa de Entroido coas orquestras OLYMPUS e ACHÉ a partir das 21:00

SAMOS: Orquestra MANHATTAN

SANTIAGO DE COMPOSTELA: Na alameda: Orquestra LEDICIA ESPECTÁCULO

TOMIÑO: En Goián: Grupo ILUSIÓN e grupo BENIDORM

VERÍN: Orquestras TRÉBOL e AMÉRICA SL na praza García Barbón

VILABOA: San Adrián de Cobres: Grupo NARANJA

VIGO: Festa do Entroido: Orquestras CHARLESTON BIG BAND e MIRAMAR na Porta do Sol a partir das 22:30

XINZO DE LIMIA: Orquestra FOLIADA despois do Gran Desfile de Entroido (17:00)

XOVE: No Multiusos: Orquestra MONTES

VENRES 19

OLEIROS: No pavillón Municipal actuación da orquestra SINTONÍA DE VIGO

SÁBADO 20

BERGONDO: Festa do Entroido coa orquestra PANAMÁ

DOMINGO 21 (Domingo de piñata)

BOQUEIXÓN: Orquestras ACHÉ e OLYMPUS na FESTA DA FILLOA DE LESTEDO

LOURENZÁ: Orquestra GRAN PARADA

XINZO DE LIMIA: Orquestra VERSALLES

Sen comentarios

Deixa unha resposta


*