Datas festeiras para o comezo do verán

0
328

Algunhas datas para ter en conta no mes de xuño. Comeza a temporada alta das orquestras; non hai máis que ver o aumento de actuacións. Recomendamos visitar as webs das distintas orquestras e grupos para asegurarse as datas ante posibles cambios de última hora.

GRUPO CICLÓN

3/06 – ABELLA – FRADES – A CORUÑA
4/06 – PEDROUZO – ARCA – O PINO – A CORUÑA
5/06 – BRENS – CEE – A CORUÑA
6/06 – PAIOSACO – A LARACHA – A CORUÑA
11/06 – CABRUI – MESIA – A CORUÑA
12/06 – O VAL – NARON – A CORUÑA
13/06 – BAÍÑAS – VIMIANZO – A CORUÑA
18/06 – FREIXEIRO – NARON – A CORUÑA
20/6 – FREIXEIRO – SANTA COMBA – A CORUÑA
23/06 – VISTALEGRE – SANTIAGO – A CORUÑA
24/06 – ORTOÑO – AMES – A CORUÑA
25/06 – LOUSAME – A CORUÑA

GRUPO ALMA LATINA

12/06/2010 NOITE EN SAMOS (LUGO)

19/06/2010 VERMÚ E NOITE EN VEGADEO (ASTURIAS)

20/06/2010 VERMÚ E NOITE EN XERDIZ (OUROL)

26/06/2010 VERMÚ E NOITE EN PESOZ (ASTURIAS)

27/06/2010 VERMÚ E NOITE EN CALDE (LUGO)

GRUPO ILUSIÓN

6/06/2010 A GUARDA – PONTEVEDRA

11/06/2010 Armal – BOADO – OVIEDO – ASTURIAS

13/06/2010 Pazos do Rei – TUI – PONTEVEDRA – Alternando con SUPERFAMA

15/05/2010 Peitieiros – GONDOMAR – PONTEVEDRA – Alternando con D`CINE

22/05/2010 SANTA MARÍA DE OIA – PONTEVEDRA – Alternando con RITMO JOVEN

18/06/2010 Santo Estevo – Piadela – BETANZOS – A CORUÑA

19/06/2010 Ciudadela – SOBRADO DOS MONXES – A CORUÑA

24/06/2010 MAZARICOS – A CORUÑA – Alternando con LOS SATÉLITES

GRUPO LA OCA

Casaio-Carballeda-Ourense

Sábado junio 05, 2010

Valdoviño-Coruña

Domingo junio 06, 2010
Viernes junio 11, 2010

Atán-Ferreira de Pantón-Lugo

Sábado junio 12, 2010

A Valenzá-Barbadás-Ourense

Domingo junio 13, 2010

Sabucedo-Porqueira-Ourense

Viernes junio 18, 2010

La Braña-Castrillón-Asturias

Sábado junio 19, 2010

Castromaior-Abadín-Lugo

Domingo junio 20, 2010

Valladares-Vigo-Pontevedra

Miércoles junio 23, 2010

Panxón-Nigrán-Pontevedra

Viernes junio 25, 2010

Santaballa-Villalba-Lugo

Sábado junio 26, 2010

San Juán do Campo-Lugo

Domingo junio 27, 2010

Vilalonga-Sanxenxo-Pontevedra

Lunes junio 28, 2010

GRUPO SAMBA

05 – BRENS (CEE) A CORUÑA

06 – COBELAS (BLANCOS) OURENSE

11 – GUILLAN – VILAGARCIA – PONTEVEDRA

12 – O VAL – NARON – A CORUÑA

13 -RIGUEIRA (XOVE) LUGO

19 – FREIXEIRO – NARON – A CORUÑA

23 – NEGREIRA – A CORUÑA

24 – SERRES – MUROS – A CORUÑA
25 – BAMIO – VILAGARCIA – PONTEVEDRA
26 – PREGUNTOÑO – ARZUA – A CORUÑA
29 – SAN PEDRO DA REDONDA – CORCUBION – A CORUÑA
30 – BUXANTES – DUMBRIA – A CORUÑA

ORQUESTRA ABANICO

04 – Fragoselo – Coruxo – Vigo – PONTEVEDRA (con COSTA OESTE)

05 – Corbelle – A Pastoriza – LUGO (con TV NORDÉS) Sesión Vermout

12 – O Pazo-Rianxo -A CORUÑA

13 – Castro de Rei de Lemos – Paradela – PONTEVEDRA (con VENEZIA)

16 – Santo Hadrián – Lourenzá – LUGO Sesión Vermout

18 – Villaronte – Foz – LUGO

19 – Viladesuso – Oia – PONTEVEDRA (con GRAN PARADA)

24 – Guitiriz – LUGO (con PANORAMA) Sesión Vermout

25 – Panxón – Nigrán -PONTEVEDRA (con TRIUNFO)

26 – Poio – PONTEVEDRA (con GRAN PARADA)

28 – Tameiga – Mos – PONTEVEDRA (con MARBELLA)

ORQUESTRA ACHÉ

orquesta-ache-datas-xuno

ORQUESTRA COSTA OESTE

04/06/ 2010 – FRAGOSELO – CORUXO – VIGO  – PONTEVEDRA (CON ABANICO)
05/ 06/ 2010 – GUILLAR – RODEIRO – PONTEVEDRA
11/06/ 2010 – RODEIRO – PONTEVEDRA  (CON PHILADELPHIA)
12/ 05/ 2010 – BARBANTES – CENLLE – OURENSE
14/ 06/ 2010 – VILAR DE SARRIA – SARRIA – LUGO (CON PANORAMA)
19/06 /2010 – VILLARENTE – ABADIN – LUGO (CON ALARMA)
26/06/ 2010 – LAVACOLLA – SANTIAGO – A CORUÑA (CON NEBRASKA)
29/ 06/ 2010 – MIÑO – A CORUÑA

ORQUESTRA ESCAPARATE

DIA 4-VERAL – LUGO
DIA 5-VILLACINTOR – LEON
DIA 6-VILLORIA DE ORBEO – LEON
DIA 13-VILAR DE DONAS – PALAS DE REI – LUGO
DIA 19-GOLAN – MELIDE -A CORUÑA
DIA 26-LUCENCIA – MONTERROSO – LUGO

ORQUESTRA FOLIADA

04-Vi

Valdoviño

Valdoviño

05-Sa

Barrantes

Ribadumia

06-Do

Ribera de Folgoso

Ponferrada

12-Sa

A Xesteda

Gomesende

13-Do

Barrio de Palavea

A Coruña

18-Vi

Pendiente de Confirmar

19- Sa

Aboño-Carrio

Carreño (Asturias)

24-Ju

San Juan de Piñeiro

Mugardos

25-Vi

Seoane

Carballiño

26-Sa

Calo

Teo

ORQUESTRA GRAN PARADA

orquesta-gran-parada-2010-datas-xuno

ORQUESTRA LEDICIA ESPECTÁCULO

3/06/2010 – ALLARIZ – OURENSE. La fiesta está para las 23,30 horas

04/06/2010 – VILAMAIOR – ORDES (A CORUÑA) . La fiesta está para las 22,30 horas

05/06/2010 – FERREIRA DE PANTON – LUGO

12/06/2010 – FONTEI – A RUA (OURENSE). La fiesta está para las 21,30 horas

13/06/2010 – AGUALADA – CORISTANCO (A CORUÑA) . Alternando Grupo D´Moda. La fiesta esta para las 22,30 h., comienzan ellos

17/06/2010 – VILARIÑO SAN ADRIAN – CAMBADOS (PONTEVEDRA) . Alternando Orquesta Poceiro, la fiesta esta para las 21,30 h.

24/06/2010 – TRELLES – COAÑA (OVIEDO). Alternando Grupo Waykas, la fiesta está para las 23,00 h.

25/06/2010 – SAN PEDRO DE BUSTO – SANTIAGO DE COMPOSTELA (A CORUÑA). La fiesta está para las 22,30 h.

26/06/2010 – GULANES – PONTEAREAS (PONTEVEDRA). Alternando Orquesta Suavecito, la fiesta está para 22,00 h.

29/06/2010 – SAN PEDRO – ARCA – O PINO (A CORUÑA). Alternando Grupo D´Moda, la fiesta está para 23,00 h., comienzan ellos

30/06/2010 – TALLARA – LOUSAME (A CORUÑA). La fiesta está para las 22,00 horas.

ORQUESTRA MADEIRA

5/6/2010 LAMAS – NOCEDA – LALIN (PONTEVEDRA)

6/6/2010 SENRA – OROSO (A CORUÑA)

11/6/2010 DEXO – OLEIROS (A CORUÑA) ALT. ORQUESTA MARBELLA

12/6/2010 MORGADAN – GONDOMAR (PONTEVEDRA) ALT. ACUARELA

13/6/2010 ROADE – SOBRADO DOS MONXES (A CORUÑA)

18/6/2010 RESERVADO

19/6/2010 ALDURCE – RIOTORTO (LUGO)

20/6/2010 VILLARENTE – ABADIN (LUGO) ALT.- PILI PAMPIN

23/6/2010 RESERVADO 24/6/2010 RESERVADO

25/6/2010 XOÁN DE VILANOVA- MIÑO (A CORUÑA)

26/6/2010 DIAMONDI – SAVIÑAO (LUGO)

29/6/2010 SAN PEDRO DE MOR – ALFOZ (LUGO)

ORQUESTRA LOS SATÉLITES
2.- REDONDELA – PONTEVEDRA
4.- CASTRO – MOS – PONTEVEDRA
5.- O VISO – ORTIGUEIRA – A CORUÑA
6.- GRULLOS – CANDAMO – ASTURIAS
11.- CUIÑA – OZA DOS RIOS – A CORUÑA
12.- A TOCA – AS SOMOZAS – A CORUÑA
16.- COBRES – VILABOA – PONTEVEDRA
19.- MALPICA – A CORUÑA
21.- VENDONOVA – SALCEDA DE CASELAS – PONTEVEDRA
24.- A PICOTA – MAZARICOS – A CORUÑA
25.- LUBRE – BERGONDO –A CORUÑA
26.- LABRADA – ABADIA – LUGO
27.- CARBALLO – A CORUÑA
29.- BERDOIAS – VIMIANZO – A CORUÑA
30.- GUNDINS – CABANA – A CORUÑA

ORQUESTRA MARBELLA

04/06/10 Vilaboa – Gran Parada (Pontevedra)
05/06/10 S. Bernabé – Cerdedo (Pontevedra)
06/06/10 Pedrouzo – Arca – O Pino (A Coruña)
11/06/10 Dexo – Oleiros (A Coruña)
19/06/10 Sistallo – Cospeito (Lugo)
20/06/10 Verducido – Xeve (Pontevedra)
23/06/10 S. Juan de Villanueva – Miño (A Coruña)
24/06/10 Ourense
25/06/10 Ouces – Bergondo (A Coruña)
26/06/10 Crespos – Padreada (Ourense)
28/06/10 Tameiga – Mos (Pontevedra)
30/06/10 S. Paio – Campaño (Pontevedra)

ORQUESTRA MONTES
05 – 06 – 2010 Burela Lugo
06 – 06 – 2010 Piñeiros Narón
12 – 06 – 2010 Codesido Villalba Lugo
13 – 06 – 2010 Espasante Ortigueira
19 – 06 – 2010 Romariz Abadín Lugo
24 – 06 – 2010 Seoane Carballiño Orense altern Marbella
25 – 06 – 2010 San Pedro de Leixa Ferrol
26 – 06 – 2010 Brexo – Lema Cambre Coruña
27 – 06 – 2010 San Pelayo de Navia Vigo
28 – 06 – 2010 San Pedro de Mor Alfoz Lugo
29 – 06 – 2010 Villantime Arzua Coruña

ORQUESTRA OLYMPUS

VIERNES 04 SERANTES – LAXE – A CORUÑA
SABADO 05 PEDROUZO – ARCA – O PINO – A CORUÑA
LUNES 07 PAIOSACO – LARACHA – A CORUÑA
VIERNES 11 PARAISO – ORDES – A CORUÑA
SABADO 12 XALLAS – CEE – A CORUÑA
DOMINGO13 BASTAVALES – BRION – A CORUÑA
VIERNES 18 PERDECANAI – BARRO – PONTEVEDRA
SABADO 19 BACARIZA – RIANXO – A CORUÑA
JUEVES 24 CRESPOS – PADRENDA – OURENSE
VIERNES 25 GUITIRIZ – LUGO
SABADO 26 VILARELLO – VALGA – PONTEVEDRA
DOMINGO 27 SARRIA – LUGO
LUNES 28 VILLALONGA – SANXENXO – PONTEVEDRA
MARTES 29 A GOLADA – PONTEVEDRA
MIERCOLES 30 BUXANTES – DUMBRIA – A CORUÑA

ORQUESTRA PALLADIUM

orquesta-palladium-datas-xuno

ORQUESTRA PANORAMA

03-06-2010 22:00 Mos Pontevedra
04-06-2010 22:30 Pedrouzo – Arca – O pino A Coruña Ciclón
05-06-2010 22:30 Román – Villalba Lugo Bolero
06-06-2010 21:00 Barrantes – Ribadumia Pontevedra París De Noia
07-06-2010 22:30 Burela Lugo Philadelphia
10-06-2010 22:00 A Valenza – Barbadás Ourense
11-06-2010 23:00 Vizoño – Abegondo A Coruña La Bambola
12-06-2010 23:00 Dexo – Oleiros A Coruña
13-06-2010 20:30 Parada de PIñor – Barbadás Ourense
14-06-2010 22:00 Vilar de Sarria – Sarria Lugo Costa Oeste
17-06-2010 22:00 Toba – Cee A Coruña París de Noia
18-06-2010 23:15 San Pelayo – Valdepares – El Franco Asturias
19-06-2010 22:00 Suxo -Muxía A Coruña Chicas Show
20-06-2010 22:30 Portosín – Porto do Son A Coruña
21-06-2010 23:00 Piñeiro – Saviñao Lugo
23-06-2010 22:00 Panxón – Nigran Pontevedra La Oca
24-06-2010 22:30 Guitiriz Lugo Abanico
25-06-2010 22:00 Poio Pontevedra Jerusalen
25-06-2010 23:00 Vilarello – Valga Pontevedra Olympus
27-06-2010 22:00 Sarria Lugo Olympus
28-06-2010 23:00 Meson do Vento – Ordes A Coruña
29-06-2010 22:30 Andes – Navia Asturias Xente Nova
30-06-2010 23:00 A Golada Pontevedra Gran Parada

ORQUESTRA PARÍS DE NOIA

03/06/2010 – Seaia-MAlpica-Coruña
Alternamos con Olympus y la fiesta está para las diez

04/06/2010 – Parderrubias-A Merca-Ourense
La fiesta está para las once

05/06/2010 – Pedrouzo-Arca-O Pino
Alternamos con Olympus y la fiesta está para las diez y media

07/06/2010 – Ponteareas-Pontevedra
La fiesta está para las diez

10/06/2010 – Castiñeiriño-Santiago de Compostela
La fiesta está para las diez y media

11/06/2010 – Os Peares-Carballedo
La fiesta está para las once

12/06/2010 – Parada de Piñor-Barbadás-Ourense
La fiesta está para las diez

13/06/2010 – Vilar de Sarria-Sarria-Lugo
Alternamos con Versalles y la fiesta está para las diez

17/06/2010 – Toba-Cee-A Coruña

Alternamos con Panorama y la fiesta está para las diez

18/06/2010 – Folgoso-Abegondo-A Coruña
No disponemso de más información

19/06/2010 – Xardiz-Ourol-Lugo
Alternamos con el grupo Estrella y la fiesta está para las diez y media

24/06/2010 – San Xoán de Camba-Rodeiro-Pontevedra
La fiesta está para las once

25/06/2010 – Guitiriz-Lugo
Alternamos con Olympus y la fiestá está para las diez y media

26/06/2010 – Sarria-Lugo
Alternamos con Fórmula y la fiesta está para las diez

27/06/2010 – Begonte-Lugo

La fiesta está para las once

28/06/2010 – Muros-A Coruña

Alternamos con Tekila y la fiesta está para las diez

29/06/2010 – Villalonga-Sanxenxo-Pontevedra
Alternamos con Cinema, no disponemos de horarios

30/06/2010 – San Pedrá para las diez y mediao de Sarandón-Vedra-A Coruña

ORQUESTRA PASSARELA

DIA 5 CARRACEDO, SANTA MARIA, CALDAS DE REIS, PONTEVEDRA

DIA 6 BUEU, PONTEVEDRA

DIA 12 ARMAL, BOAL, OVIEDO

DIA 17 FINCA DE SAN ROQUE, VIGO, PONTEVEDRA

DIA 23 CAMPO DA TORRE, CALDAS DE REIS, PONTEVEDRA

DIA 24 A ESTRADA, PONTEVEDRA

DIA 25 A PICOTA, MAZARICOS, CORUÑA

DIA 26 CARBALLO, A CORUÑA

ORQUESTRA PONTEVEDRA

05.- Raíces-Castrillón-Asturias (noite)

06.- S.F. La Reina (tarde 19:00 h)

11.- Guillán-Vilagarcía (noite 22:30 h con SAMBA)

12.- O Castiñeiriño-Santiago (noite con ESTRELLAMAR)

13.- Bazar-Castro de Rei-lugo (noite 23:30 h)

19.- Cachafeiro-Forcarei-Pontevedra (noite 22:00 h con MASTER)

24.- Calo-Teo-A Coruña (noite 22:30 con VERSALLES)

25.- Fornelos la rivera-Salvaterra (noite 22:00 con MIRAMAR)

26.- Tameiga Mos Pontevedra (noite 22:00 h con CHARLESTON BIG BAND)

27.-Vilalonga-Sanxenxo Pontevedra (noite 22:00 con LA OCA)

ORQUESTRA PHILADELPHIA

4 Guillar-Rodeiro-Pontevedra 23:00 05:00 Alarma
5 Bande-Ourense 6 Seixan-Cabaleiros-Pontevedra 22:30
7 Burela-Lugo 22:30 04:30 Panorama
11 Rodeiro-Pontevedra 23:00 05:00 Costa Oeste
19 Figueirido-Cervo-Lugo 23:00
24 Cobas-Viveiro-Lugo 22:30 04:30 Xente Nova
26 Muras-Lugo 22:30 04:30 Iris
29 Muros-Coruña 22:00 04:00 Jerusalen

ORQUESTRA SUAVECITO

orquesta-suavecito-datas-xuno

ORQUESTRA TRÉBOL

Día 5 Carracedo – Caldas de Reis – PONTEVEDRA (con PASSARELA)
Dia 6 Cabañas – Ferrol – A CORUÑA
Dia 11 Cuíña – Oza dos Rios – A CORUÑA (con LOS SATÉLITES)
Dia 12 As Somozas – A CORUÑA (con LOS SATÉLITES)
Dia 13 Aranton – Santa Comba – A CORUÑA
Dia 19 Cobres -Vilaboa – PONTEVEDRA (con RITMO XOVEN)
Dia 20 O vicedo – LUGO
Dia 23 Carballo – A CORUÑA
Dia 24 Prendones – El Franco – ASTURIAS (con CAPITOL)
Dia 25 Rinlo – Ribadeo – Lugo (con COMPOSTELA)
Dia 26 S. Pedro da Torre – Viana do Castelo – PORTUGAL
Dia 27 Mesón de Pastoriza – Arteixo – A CORUÑA

Sen comentarios

Deixa unha resposta


*