Para ir de festa en setembro

0
480

Publicamos o calendario dalgunhas das orquestras de Galicia para este mes de setembro. Lonxe de apagarse a chama festeira, aínda quedan moitas citas coa verbena… aquí só aparecen algunhas, pero hai moitas máis.

GRUPO D’MODA

4 de Septiembre

BAMA, TOURO, A CORUÑA Xuntanza
5 de Septiembre

BAIO, ZAS,A  CORUÑA Ledicia
8 de Septiembre

GRAVANXA, OROSO, A CORUÑA Delirio
9 de Septiembre

AMENEIRO – CALO, TEO, A CORUÑA Tango
11 de Septiembre

FAO, TOURO, A CORUÑA Armonía Show
12 de Septiembre

PALAS DE REI, PALAS DE REI, LUGO Duo Musical
13 de Septiembre

………… Tango
16 de Septiembre

SIGÜEIRO, OROSO, A CORUÑA Armonía Show
17 de Septiembre

CUADROS, CUADROS, LEON Solos
18 de Septiembre

SAN XOSE DA CARBALLEIRA, NOGUEIRA DE RAMUIN, OURENSE Solos
19 de Septiembre

SAAVEDRA SANTA MARIA, BEGONTE, LUGO Poceiro
21 de Septiembre

NOREÑA, NOREÑA, OVIEDO Armonía Show

GRUPO LA OCA (20)

02/09/2009 Casaio (Carballeda de Valdeorras) Ourense
04/09/2009 Sanxenxo Pontevedra
05/09/2009 Vilalba Lugo
06/09/2009 Imo (Dodro) A Coruña
07/09/2009 Ponferrada León
08/09/2009 Sta. María de Tebra (Tomiño) Pontevedra
09/09/2009 Tenorio (Cotobade) Pontevedra
11/09/2009 Las Dehesas (Ponferrada) León
12/09/2009 Carracedo (A Peroxa) Ourense
13/09/2009 Sancobade (Vilaba) Lugo
15/09/2009 Bembibre León
16/09/2009 Carballiño Ourense
17/09/2009 Parlero (Villayon) Asturias
18/09/2009 Padrenda Ourense
19/09/2009 A Saínza (Rairiz de Veiga) Ourense
20/09/2009 San Xoán do Alto (Lugo) Lugo
21/09/2009 San Martín de Luiña Asturias
25/09/2009 Vilacondide (Coaña) Asturias
26/09/2009 Ponteareas Pontevedra
27/09/2009 San Salvador de Tebra (Tomiño) Pontevedra

ORQUESTRA ABANICO (17)

1 VILALBA-LUGO
2 BOBEDA-LUGO
4 LAGUNA DE DUERO-VALLADOLID
5 SAN ADRIANO-LOURENZÁ-LUGO
6 SAN ROQUE DO MONTE-DEIRO-VILANOVA
7 ZAMANS-VIGO-PONTEVEDRA
8 CASAS DO MONTE-OIMBRA-OURENSE
12 CABALEIROS-MOS-PONTEVEDRA
13 PONTE OUTEIRO-CASTRO DE REI-LUGO
14 RIANXO-CORUÑA
18 EL CONDADO-LA VIANA-ASTURIAS
19 VILAMEAN-TOMIÑO-PONTEVEDRA
20 LADRIDO-ORTIGUEIRA-CORUÑA
21 GUILLAREI-TUI-PONTEVEDRA
26 SAN XOÁN DE ALBA-VILALBA-LUGO
28 TRABANCA BADIÑA-VILAGARCIA-PONTEVEDRA
29 SAN MIGUEL DE REINANTE-BARREIROS-LUGO

ORQUESTRA ALARMA (17)

5-9-09-Pontevilar-Cospeito-Lugo
6-9-09-Nogueira-Ponteareas-Pontevedra con MIRAMAR
7-9-09-Versalles Aviles con EUROPA
8-9-09-Caion-Laracha-Coruña
9-9-09-Tenorio-Cotobade-Pontevedra con LA OCA

11-9-09-Guiliade Betanzos-Coruña
12-9-09-Muxia-Coruña con JOCKER e TRIUNFO
13-9-09-Baamonde-Begonte-Lugo
14-9-09-Guitiriz-Lugo

18-9-09-Cambeda-Vimianzo-Coruña con TRIUNFO
19-9-09-Carballido Villalba-Lugo con PARÍS DE NOIA
20-9-09-Paradela-Lugo con COSTA OESTE

22-9-09-Trasufre-Muxía-Coruña con PANORAMA

25-9-09-Presaras-Coruña
26-9-09-Cruceiro-Santiago-Coruña con COSTA OESTE
27-9-09-Valdomar-Begonte-Lugo

ORQUESTRA CHARLESTON BIG BAND (22)

DÍA LUGAR POBLACIÓN PROVINCIA NOS ACOMPAÑA:
1 BOVEDA BOVEDA LUGO CINEMA
2 SAN RAMÓN DE BEALO BOIRO A CORUÑA CINEMA
3 OCUPADO OCUPADO
4 VAL DO XESTOSO MONFERO A CORUÑA CICLÓN
5 PONFERRADA PONFERRADA LEÓN VERSALLES
6 MARCÓN MARCÓN PONTEVEDRA GRAN PARADA
7 MABEGONDO MABEGONDO A CORUÑA VERSALLES
8 TEIXEIRO TEIXEIRO A CORUÑA VERSALLES
9 PUERTO DE VEGA NAVIA ASTURIAS PANAMÁ
12 BENAVIDES DE ÓRBIGO BENAVIDES DE ÓRBIGO LEÓN
13 RIBASALTAS MONFORTE LUGO
14 CABALEIROS MOS PONTEVEDRA GRAN PARADA
15 LAIÑO DODRO – PADRÓN A CORUÑA PARÍS DE NOIA y FOLIADA
18 FIESTAS DE LA GUADALUPE RIANXO PONTEVEDRA COSTA OESTE Y OCÉANO
19 GUILLAREI TUI PONTEVEDRA CINEMA
20 BANDA DO RÍO BUEU PONTEVEDRA MIRAMAR
21 CORTIÑÁN ABEGONDO A CORUÑA MARBELLA
25 CRUCEIRO SANTIAGO A CORUÑA OLYMPUS
26 PASTORIZA PASTORIZA LUGO NEBRASKA
27 BRIÓN BRIÓN A CORUÑA SINTONÍA DE VIGO
29 PORRIÑO PORRIÑO PONTEVEDRA
30 SAN ROQUIÑO TALLARA A CORUÑA

ORQUESTRA CUNTERS (13)

04 – 09 – 2009 – Baio – Zas (A Coruña)
05 – 09 – 2009 – Ribadeo (Lugo)
06 – 09 – 2009 – Priegue – Nigran (Pontevedra)
07 – 09 – 2009 – Aguasantas – Cotobade (Pontevedra)
08 – 09 – 2009 – Perdones – Gozon (Asturias)

11 – 09 – 2009 – Leirado – Quinteladeleirado – (Ourense)
12 – 09 – 2009 – Sirves – Olveira – Ribeira (A Coruña)
13 – 09 – 2009 – Os Liñares – Coruxo – Vigo (Pontevedra)

19 – 09 – 2009 – Saiar – Caldas de Reis (Pontevedra)
20 – 09 – 2009 – Navia De Suarnia (Lugo)
21 – 09 – 2009 – Buxan – Rois (A Coruña)

26 – 09 – 2009 – Gormaz – Carballido – Fonsagrada (Lugo)

ORQUESTRA GRAN PARADA (21)

DIA 1:  LESTROVE. DODRO. 22:30. CON PHILADELPHIA
DIA 2:  BOVEDA. LUGO. 22:00. CON ABANICO
DIA 4:  SAN ADRINAO. LOURENZA. LUGO. 22:00. CON FANIA
DIA 5:  SAN CLEMENTE. C. DE REIS. 22:30. CON PHILADELPHIA
DIA 6:  MARCON. PONTEVEDRA. 22:00. CON CHARLESTON B. B.
DIA 7:  SANTA MARIA DE TEBA. TOMIÑO. 21:30. CON MARBELLA
DIA 8:  ANTAS DE ULLA. LUGO. 23:00. CON TRIUNFO
DIA 9:  VENTOSA. A GOLADA. 23:30. CON SINTONIA DE VIGO
DIA 10: TENORIO. COTOBADE. 22:00. CON MARBELLA
DIA 11: TOMIÑO. PONTEVEDRA. 22:00. CON SUAVECITO
DIA 12: REBOREDO. S. CIPRIAN DAS VIÑAS. 20:30. CON CICLON
DIA 13: O BARCO. OURENSE. 21:00.
DIA 14: CABALEIROS. MOS. CON PONTEVEDRA. 22:00.
DIA 15: RIANXO. A CORUÑA. 22:00. CON MAGOS DE ESPAÑA
DIA 18: LIGONDE. MONTERROSO. LUGO. 23:00.
DIA 19: CABRAL. VIGO. 21:30. CON COSTA OESTE
DIA 20: LALIN. PONTEVEDRA. 22:00. CON SINTONIA DE VIGO
DIA 21: PARADELA. LUGO. 23:00.
DIA 26: SALVADOR TEBRA. TOMIÑO. 22:30. CON JERUSALEN
DIA 27: VILARDEMOUROS. INCIO. 21:00. CON MILLENUIM
DIA 29: TRABANCA. VILAGARCIA. 22:00. CON MARBELLA


ORQUESTRA JERUSALÉN (17)

Dia Lugar Empieza Termina Estamos con:
1 CEDRON-LANCARA (LUGO) SOLOS
4 SAN BRAULIO-A CAPELA (A CORUÑA) PENDIENTE CONFIRMAR
5 CARRACIDO-PORRIÑO (PONTEVEDRA) ORQUESTA CINEMA
6 ZAMANS-VIGO (PONTEVEDRA) ORQUESTA COSTA OESTE
7 DEIRO-SAN ROQUE MONTE-VILANOVA (PONTEVEDRA) GRUPO ALKAR
8 PONFERRADA (LEON) PENDIENTE CONFIRMAR
11 RIVEIRA (A CORUÑA)
12 GUILLAN-VILAGARCIA (PONTEVEDRA) ORQUESTA MARBELLA
13 BENAVIDES DE ORBIGO-BENAVIDES (LEON)
14 CANDAS-CARREÑO (ASTURIAS)
18 CARBALLIÑO (OURENSE)
19 EL CONDADO-POLA DE LAVIANA (ASTURIAS) ORQUESTA GALILEA
20 SOBRADO DOS MONXES (A CORUÑA) ORQUESTA FANIA
24 CAMANZO-VILA DE CRUCES (PONTEVEDRA) ORQUESTA COSTA OESTE
26 SAN SALVADOR DE TEBRA-TOMIÑO (PONTEVEDRA) ORQUESTA GRAN PARADA
27 PONTEAREAS (PONTEVEDRA)
29 SAN ROQUIÑO-LOUSAME (A CORUÑA)

ORQUESTRA MARBELLA LIGHTS SHOW (25)

GUISAMO-BERGONDO   01/09/2009   A Coruña

DOROÑA-VILAMAIOR   02/09/2009   A Coruña  CON CIBELES

SANXENXO   03/09/2009   Pontevedra CON PANORAMA

ESPENUCA-COIROS   04/09/2009   A Coruña

VAL XESTOSO-MONFERO   05/09/2009   A Coruña CON LA BÁMBOLA

CAION-LARACHA   06/09/2009  A Coruña

STA MARIA TEBRA-TOMIÑO   07/09/2009  Pontevedra CON GRAN PARADA

PONTEDEUME   08/09/2009  A Coruña

TEIXEIRO-CURTIS   09/09/2009  A Coruña CON OLYMPUS

TENORIO-COTOBADE  10/09/2009  Pontevedra CON GRAN PARADA

BAAMONDE-BEGONTE   11/09/2009  Lugo

GUILLAN-VILAGARCIA   12/09/2009   Pontevedra CON JERUSALÉN

PEREIRAS-MOS,pontevedra   13/09/2009  Pontevedra

PONTE ARCEDIAGO-SANTISO   14/09/2009  A Coruña

VILLAVICIOSA   15/09/2009   Asturias

BARBEIROS-ORDES   16/09/2009   A Coruña CON LA BÁMBOLA

CAMBAS-ARANGA   18/09/2009   A Coruña CON CIBELES

SOBRADO DOS MONXES   19/09/2009   A Coruña

VILAMEAN-TEBRA-TOMIÑO   20/09/2009   Pontevedra

CORTIÑAN-BERGONDO   21/09/2009   A Coruña

MOUGAN-GUNTIN   25/09/2009  Lugo

S.COSME NETE-VILALBA   26/09/2009  Lugo CON PANORAMA

BANDOXA-OZA DOS RIOS   27/09/2009  A Coruña

PONTEAREAS   28/09/2009  Pontevedra

TRABANCA BADIÑA-VILAGARCIA   29/09/2009   Pontevedra CON GRAN PARADA

ORQUESTRA OLYMPUS (24)

MARTES 01

CURTIS – A CORUÑA

PARIS DE NOIA

23::00

JUEVES 03
BEALO – BOIRO – A CORUÑA
SINTONIA DE VIGO
22:30

VIERNES 04

QUEIXAS – CERCEDA – A CORUÑA

CIBELES
23:00
SABADO 05
CARRAL – A CORUÑA
SOLOS
23:00

DOMINGO 06

BOUZAS – VILAMARIN – OURENSE

SOLOS

23:00
LUNES 07
ZAMÁNS – VIGO – PONTEVEDRA
ABANICO
22:30
MARTES 08
FERREIRA DE VALADOURO – LUGO
ALMA LATINA
23:00
MIERCOLES 09
TEIXEIRO – CURTIS – A CORUÑA
MARBELLA
23:00
JUEVES 10
PONTEDEUME – A CORUÑA

LIMON

22:30
VIERNES 11
GUILLAN – VILAGARCIA DE AROUSA – PONTEVEDRA

PANORAMA

22:30

SABADO 12

LESTEDO – BOQUEIXÓN – A CORUÑA
PARIS Y PANORAMA
23:00
DOMINGO 13
MUXIA – A CORUÑA

FANIA

22:30

LUNES 14

O BARCO – OURENSE

SOLOS

21:00
MARTES 15
RUBIAN – BOVEDA – LUGO

CINEMA

23:00

MIERCOLES 16
RIANXO – A CORUÑA
22:00
JUEVES 17
LIGONDE – MONTERROSO – LUGO
23:00
VIERNES 18
MEIRAMA – CERCEDA – A CORUÑA
CICLON
23:00
SABADO 19
ARES – A CORUÑA
SOLOS

23:00

DOMINGO 20
A SAINZA – RAIRIZ DE VEIGA – OURENSE
PARIS DE NOIA
17:00
LUNES 21
FRUIME – LOUSAME – A CORUÑA
PANORAMA
23:00
MARTES 22
LALIN – PONTEVEDRA
PARIS DE NOIA
22:30
VIERNES 25
CRUCEIRO – SANTIAGO – A CORUÑA
CHARLESTON BIG BAND
23:00
SABADO 26
CASTELO – TRAZO – A CORUÑA

23:00

MIERCOLES 30
MONTERROSO – LUGO
PANORAMA

23:00

ORQUESTRA PANORAMA (26)

Ambroa – Irixoa Coruña 22:30 01-09-2009 con Orquesta Fania Blanco show

Sanxenxo Pontevedra 22:00 03-09-2009 con Orquesta Marbella

Erboedo – Laracha Coruña 04-09-2009

Zamáns – Vigo Pontevedra 22:00 05-09-2009 con Orquesta Televisión

Ponferrada Castilla y León 06-09-2009 con Grupo Ciclón

Teixeiro – Curtis Coruña 22:30 07-09-2009 con Orquesta Cibeles

Ventosa – A Golada Pontevedra 22:30 08-09-2009 con Orquesta Sintonia de Vigo

Ferreira – Valdadouro Lugo 22:30 09-09-2009 con Grupo Alma Latina

Porto do son Coruña 22:30 10-09-2009

Guillán – Villagarcía de Arousa Pontevedra 22:30 11-09-2009 con Orquesta Olympus

Lestedo – Boqueixón Coruña 12-09-2009 con Orquestas Olympus y París de Noia

Outeiro – Castroverde Lugo 22:30 13-09-2009 con Orquesta Cibeles

Bribes – Cambre Coruña 14-09-2009

La virgen del camino – Castilla y León 15-09-2009

Rubian – Boveda Lugo 22:00 16-09-2009 con Orquesta París de Noia

Rianxo Coruña 22:00 17-09-2009 con Orquesta Suavecito

Ouces – Bergondo Coruña 18-09-2009

A Gracia – Santiago Coruña 22:00 19-09-2009 con Orquesta Venezia

Bertoa – Carballo Coruña 22:00 20-09-2009

Fruime – Lousame Coruña 21-09-2009

Trasufre – Muxía Coruña 22:00 22-09-2009 con Orquesta Alarma

Cousela – Ribadeo Lugo 23:00 25-09-2009 con Orquesta Versalles

San Cosme de Nete – Villalba Lugo 26-09-2009 con Orquesta Marbella

Villacondide – Coaña Asturias 22:30 27-09-2009 con Orquesta Nueva Generación

Rigueira – Xove Lugo 29-09-2009

Monterroso Lugo 23:00 30-09-2009 con Orquesta Olympus

ORQUESTRA PARÍS DE NOIA (25)

01/09/2009 – Curtis-A Coruña

Alternamos con olympus y la fiesta está para las diez y media

04/09/2009 – Vilameñe-Taboada-Lugo

la fiesta está para las once

05/09/2009 – Teixeira-O Viso-Redondela

nos acompañan los lados y de momento no disponemos de horarios

06/09/2009 – Carral-Coruña

La fiesta está para las diez y media

07/09/2009 – Ponferrada-León

alternamos con la oca

08/09/2009 – Montefaro-Brantuas

La fiesta está para las diez

09/09/2009 – Neda-Coruña

nos acompaña xente nova y la fiesta está para las diez

11/09/2009 – Bribes-Cambre-Coruña

no disponemos de más información

12/09/2009 – Lestedo-Boqueixón-Coruña

Alternamos con olympus y panorama no disponemos de horarios

13/09/2009 – Reboredo-S.Ciprian

la fiesta está para las ocho y media

14/09/2009 – Muxia-Coruña

la fiesta está para las diez

15/09/2009 – Laiño-Dodro-Coruña

alternamos con charleston pero no disponemos de horarios

16/09/2009 – Rubian-Boveda-Lugo

la fiesta está para las diez y alternamos con panorama

17/09/2009 – Carballino-Ourense

no disponemos de más datos

18/09/2009 – Sobrado dos monxes-Coruña

la fiesta está para las once

19/09/2009 – Carballido-Villalba-Lugo

nos acompaña alarma y la fiesta está para las diez y media

20/09/2009 – A Sainza-Rairiz de Veiga-Ourense

Alternamos con olympus y la fiesta está para las cinco de la tarde

21/09/2009 – Puebla del Caramiñal

No disponemos de más datos

22/09/2009 – Lalín-Pontevedra

no disponemos de más información

24/09/2009 – Busmente-Villayón-Asturias

no disponemos de más información

25/09/2009 – Couto de Oines-Arzua

No disponemos de más información

26/09/2009 – San Breixo-Guitiriz-Lugo

la fista está para las diez y media

27/09/2009 – Lapio-Corgo-Lugo

no disponemos de más información

29/09/2009 – Monterroso-Lugo

alternamos con sintonia de vigo y la fiesta está para las once

30/09/2009 – A Torre-Villagarcia

alternamos con suavecito y no disponemos de horarios

ORQUESTRA PHILADELPHIA (17)

Dia Lugar Empieza Termina Estamos con:
1 Lestrove-Dodro-Coruña 22:30 04:30 Gran Parada
4 Xunqueiras-Pazos de Borben-Pontevedra 22:30 04:30 Sin confirmar
5 San Clemente-Caldas de Reis-Pontevedra 22:30 04:30 Gran Parada
6 Cardo-Gozon-Asturias
7 Lancara-Lugo 23:00
8 Porto do Son-Coruña 22:30
9 Ponte don Alonso-Outes-Coruña 22:00 03:00 Nebraska
11 Riveira-A Estrada-Pontevedra 22:00 04:00 Costa Oeste
12 Cartavio-Coaña-Asturias 23:00 05:00 Casablanca
13 Aguas Santas-Panton-Lugo 20:00
14 Pereiras-Mos-Pontevedra 21:30 03:30 Costa Oeste
16 Villaviciosa-Asturias
18 Oza-Teo-Coruña 22:30 04:30 Versalles
19 Sobrado dos Monxes-Coruña 23:00 05:00 Marbella
20 Lalin-Pontevedra
25 Camanzo-Vila de Cruces-Pontevedra 22:30 04:30 Chaston
26 Piñeiro-Cedeira-Coruña 22:00 04:00 Salsa Rosa
Si quieres recibir las fechas en tu movil envia PHILA FECHAS al 5303

ORQUESTRA SUAVECITO (Espectáculos Lito) (18)

http://photos-f.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs143.snc1/5294_126715292257_676117257_2339141_881932_n.jpg

SUAVECITO ORQUESTA (Zona Sur) (13)

1.-O Castro, Vilaboa, Culleredo, A Coruña
4.-Langreo, Riaño, Asturias
5.-Sollans, Teo, A Coruña
7.-A Guia, Randufe, Tui, Pontevedra
8.-Fonsagrada, Lugo
12.-Manzilla de las Mulas, León
13.-Tabuyo del Monte, Luyego, León
19.-Saiar, Caldas de Reis, Pontevedra
20.-Sober, Lugo
21.-Navia de Suarna, Lugo
23.-Corrubedo, A Coruña
26.-Fiestas del Cristo, Porriño, Pontevedra
27.-San Roquiño de Tallara, Lousame, A Coruña

ORQUESTRA VERSALLES (16)

Martes 1 Doroña – Vilarmaior A CORUÑA 22:30
Jueves 3 Baíñas – Vimianzo A CORUÑA NOCHE Alkar
Viernes 4 Goias – Lalin PONTEVEDRA 23:30-05:30 Costa Oeste
Sábado 5 Ponferrada LEON 20:30 Charleston
Domingo 6 Boimorto A CORUÑA 22:30 Marca
Lunes 7 Satirso de Mabegondo – Abegondo A CORUÑA 22:30-04:30 Charleston
Martes 8 Teixeiro – Curtis A CORUÑA 23:30 Charleston
Viernes 11 Val de Xestoso – Monfero A CORUÑA NOCHE Tekila
Sábado 12 Lago – Valdoviño A CORUÑA 22:30 American Top
Domingo 13 Bastavales – Brion A CORUÑA 21:30 Noche Estrellas
Jueves 17 Cameda – Vimianzo A CORUÑA NOCHE Alkar
Viernes 18 Oza – Teo A CORUÑA 22:30 Filadelfia
Sábado 19 Pousada – Pastoriza LUGO 22:00-04:00 Fania
Domingo 20 Pasantes – Triacastela LUGO 23:00
Viernes 25 Couxela – Ribadeo LUGO 23:00-05:00 Panorama
Sábado 26 San Xulián de Mos – Castro de Rei LUGO 22:30-04:30

Sen comentarios

  1. Grazas coma sempre, Noelia, pola teu comentario. Xa está corrixido. A verdade é que con tanta data para arriba e para abaixo un xa acaba “borracho” con tanto número. Máis que o número de actuacións o importante é que vaia ben a data, lugar e orquestra que acompaña, pero en todo caso grazas por estar aí sempre. Saúdos!!!!!!!!!!

Deixa unha resposta


*