Datas festeiras de marzo

0
303

Acaba o inverno e comeza a primavera, e con ela aumentan as festas populares por Galicia adiante. Estamos entrando no tempo por excelencia das Festas da Xuventude, unha nova cita festeira dos últimos anos que nos permite gozar de verbenas-concertos amenizados por dúas ou máis orquestras. Unha boa oportunidade para ver xuntas varias formacións musicais e que no verán resulta  extraordinario debido á suba considerable dos cachés. Tamén temos cita con moitas celebracións gastronómicas ademais de comezar, a finais de mes, a primeira gran feira de Galicia: a Pascua de Padrón.

Nos seguintes días imos ir actualizando esta entrada coas datas que nos vaian chegando das diferentes orquestras e grupos musicais. Vémonos nas festas!

GRUPO MASTER BAND

06.- Restaurante Louzao – VIVEIRO – LUGO

07.- Restaurante Louzao – VIVEIRO – LUGO

26.- CANDUAS – CABANA – A CORUÑA

GRUPO NARANJA

DÍA 06 – SAMIEIRA – POIO – PONTEVEDRA

DÍA 07 – Discoteca Chamán – TOMIÑO – PONTEVEDRA

DÍA 19 – RIVARTEMA – AS NEVES – PONTEVEDRA

ORQUESTRA ABANICO

DÍA 07.- S.F. La Luna – PONTEVEDRA

DÍA 27.- BRIÓN – LEIRO – RIANXO – A CORUÑA

DÍA 28.- S.F. Élite – PONTECALDELAS – PONTEVEDRA

A orquestra ABANICO estará de vacacións entre o 08 e o 26 de marzo.

ORQUESTRA ACHÉ

orquesta-ache-2010-datas-marzo

ORQUESTRA CHARLESTON BIG BAND

orquesta-charleston-big-band-2010-datas-marzo

ORQUESTRA COSTA OESTE

orquesta-costa-oeste-2010-datas-marzo

ORQUESTRA FOLIADA

orquesta-foliada-2010-datas-marzo

ORQUESTRA GRAN PARADA

orquesta-gran-parada-2010-datas-marzo

ORQUESTRA JERUSALÉN

Dia Lugar Empieza Termina Estamos con:
5 EL MOLINO RIBADEO
6 SF LA FLOR DE MONTOUTO
18 CALDAS DE REIS (PONTEVEDRA) CHARLESTON/SINTONIA DE VIGO
19 BASTAVALES BRION CORUÑA
20 VILACHA DE MERA (LUGO) 10:30 PANORAMA
21 SALA DE FIESTAS ” LA LUNA “
26 BRION-LEIRO-RIANXO (A CORUÑA) GRAN PARADA
27 RECINTO FERIAL DE VEGADEO (ASTURIAS)

ORQUESTRA LEDICIA ESPECTÁCULO

06/03/2010 – TORNEIROS SAN SALVADOR – O PORRIÑO (PONTEVEDRA) . Alternando con América . Horario 9,30 Noche

07/03/2010 – SALA DE FIESTAS ISIS FARIA – O CARBALLIÑO (OURENSE)

19/03/2010 – XAVESTRE – TRAZO (A CORUÑA)

20/03/2010 – VERIN (OURENSE)

21/03/2010 – BARRIO DE SAN LÁZARO – MONFORTE DE LEMOS (LUGO) Alternando Orquesta Poceiro. Horario 7 de la tarde

26/03/2010 – LEILOIO – MALPICA DE BERGANTIÑOS (A CORUÑA) Alternando Grupo D´moda . Horario 11 noche

28/03/2010 – DISCOTECA DON PEDRO – A CAÑIZA (PONTEVEDRA) . Horario 7,30 de la tarde

ORQUESTRA LOS SATÉLITES

orquesta-los-satelites-2010-datas-marzoORQUESTRA MARBELLA

BEMANTES-MIÑO   05/03/2010   A Coruña

CADAVO-COTOBADE   06/03/2010   Pontevedra

S.F.ZEUS-PONTEDEUME   07/03/2010   A Coruña

PEDROUZO-ARCA-O PINO   12/03/2010   A Coruña

MULTIUSOS XOVE   13/03/2010   Lugo

FESTA DO CALDO-MOURENTE   14/03/2010   Pontevedra

DENA-MEAÑO   18/03/2010   Pontevedra

VILACHA DE MERA   19/03/2010   Lugo

REST.OS PARAGUAS   20/03/2010   A Coruña

S.F.ELITE-PONTECALDELAS   21/03/2010   Pontevedra

AMBROA-IRIXOA   26/03/2010   A Coruña

BRION-LEIRO-RIANXO   27/03/2010   A Coruña

S.F.LA LUNA   28/03/2010   Pontevedra

TORRES-VILARMAIOR   31/03/2010   A Coruña

ORQUESTRA MONTES

20/3 Negradas – O Vicedo (LUGO)
26/3 Ambrao – Irixoa (A CORUÑA)
27/3 S.F Ink – Narón (A CORUÑA)

ORQUESTRA OLYMPUS

FECHAS LUGAR ACTUAMOS CON… HORARIO
VIERNES 05
CUNTIS – PONTEVEDRA
COSTA OESTE Y PHILADELPHIA
23:00
SABADO 06
ADRAGONTE – PADERNE – A CORUÑA
SOLOS
23:30
DOMINGO 07

SALA DE FIESTAS EXAGONO – LUGO

SOLOS

20:00

VIERNES 12
RUS – CARBALLO – A CORUÑA
GRUPO SIN CONFIRMAR
23:00

SABADO 13

COIROS – A CORUÑA

PANORAMA
23:00
DOMINGO 14
SALA DE FIESTAS ZEUS – PONTEDEUME
SOLOS
20:00
JUEVES 18
NOGUEIRÓ – CARTELLE – OURENSE
SIN CONFIRMAR
21:00
VIERNES 19

ABELLA – FRADES – A CORUÑA

PARIS DE NOIA

23:00
SABADO 20
MULTIUSOS DE XOVE – XOVE – LUGO

SOLOS

23:00
DOMINGO 21
SAN CIPRIAN – AS NEVES – PONTEVEDRA
CHARLESTON BIG BAND
21:30
VIERNES 26
BAMA – TOURO – A CORUÑA
PANORAMA
23:00
SABADO 27
CERVAÑA – SILLEDA – PONTEVEDRA
PARIS DE NOIA
23:00
DOMINGO 28
AS AIRAS – TOEN – OURENSE
SOLOS
20:30
LUNES 29
SEAIA – MALPICA – A CORUÑA
PARIS DE NOIA
23:00

MARTES 30

CABO VILAÑO – SAN ROMAN – LARACHA
PANORAMA
23:00

MIERCOLES 31

BOQUEIXÓN – A CORUÑA

PANORAMA Y PARIS DE NOIA

22:30

ORQUESTRA PANORAMA

orquesta-panorama-2010-actuacions-marzo

ORQUESTRA PASSARELA

06 RESTAURANTE ALDEOLA, MALPICA, A CORUÑA
12 PRESENTACIÓN EN SERANTES, LAXE , A CORUÑA
19 BEADE, VIGO, PONTEVEDRA
20 RESTAURANTE A LAGOA, VIMIANZO, A CORUÑA
21 SALA MAMI, A MANCHICA OURENSE
27 SALA DE FIESTAS EL RECREO, LOURENZÁ, LUGO

ORQUESTRA PARÍS DE NOIA

13/03/2010 – S.F Dona Dana – Touro (A Coruña)
14/03/2010 – S.F Hexágono (Lugo)
18/03/2010 – Brantega – A Golada (Pontevedra)
Alternamos con la orquesta Galilea y la fiesta empieza a las 10.30
19/03/2010 – Abellá – Frades (A Coruña)
Alternamos con la Orquesta Olympus y la fiesta empieza a las 10.30
20/03/2010 – Taragoña – Rianxo (A Coruña)
Alternamos con la Orquesta Ache y la fiesta empieza a las 10.30
21/03/2010 – Expourense-Ourense
Alternamos con Panorama
26/03/2010 – Canduas-Cabana-Coruña
Nos acompaña Master
27/03/2010 – Cervaña-Silleda-Pontevedra
Alternamos con Olympus y la fiesta está para las 10:30
28/03/2010 – S.F. zeus
Campolongo – A Coruña
29/03/2010 – Seaia–Malpica-Coruña
Alternamos con Olympus,la fiesta está para las 10:00
31/03/2010 – Boqueixón_Coruña
Alternamos con Olympus y Panorama y la fiesta está para las 10:30

ORQUESTRA PHILADELPHIA

Dia Lugar Empieza Termina Estamos con:
5 FESTA DA XUVENTUDE – CUNTIS – PONTEVEDRA 22:00 Costa Oeste-Olympus
6 S.F. Rosalar – RIBADEO – LUGO
7 S.F. Mami – A MANCHICA – OURENSE 19:00
12 NEGRELOS – RODEIRO – PONTEVEDRA 23:00 Versalles
13 S.F. Josfer – MESON VENTO – ORDES – A CORUÑA 00:30
14 S.F. Chanteclair – PONTECESURES – PONTEVEDRA 22:00
18 RIBEIRA – A CORUÑA 22:30
19 CIRA-SILLEDA – PONTEVEDRA 22:30 04:30 Galilea
20 POSADA DE LLANES – LLANES – ASTURIAS 23:00 05:00 Galilea
21 S.F. Hexágono – LUGO 19:00
27 S.F. Dona Dana – TOURO – A CORUÑA 00:30

ORQUESTRA SUAVECITO (LITO)

orquesta-suavecito-2010-datas-marzo

ORQUESTRA TRÉBOL

DÍA 06 S.F El otro mundo del tea, PONTEAREAS, PONTEVEDRA DÍA 13 Restaurante Aldeola, CERQUEDA, MALPICA, A CORUÑA DÍA 14 CHANTADA, LUGO – coa orquestra CAPITOL DÍA 19 TARAMUNDI, OVIEDO – coa orquestra LOS SATÉLITES DÍA 20 S.F El Eecreo, LOURENZÁ, LUGO DÍA 27 Restaurante El Pantano, ORTO, ABEGONDO, A CORUÑA

SUAVECITO ORQUESTA (ALFA3)

5 de Marzo: TORNEIROS SAN SALVADOR, O PORRIÑO, PONTEVEDRA

6 de Marzo: TABUEXA SANTA MARÍA, AS NEVES, PONTEVEDRA

18 de Marzo: SANTIAGO DE COMPOSTELA, A CORUÑA

19 de Marzo: PIÑEIRO SANTO TOMÉ, MARÍN,PONTEVEDRA

21 de Marzo: O CARBALLIÑO, O CARBALLIÑO, OURENSE

Sen comentarios

Deixa unha resposta


*