Acaba o inverno e comeza a primavera, e con ela aumentan as festas populares por Galicia adiante. Estamos entrando no tempo por excelencia das Festas da Xuventude, unha nova cita festeira dos últimos anos que nos permite gozar de verbenas-concertos amenizados por dúas ou máis orquestras. Unha boa oportunidade para ver xuntas varias formacións musicais e que no verán resulta extraordinario debido á suba considerable dos cachés. Tamén temos cita con moitas celebracións gastronómicas ademais de comezar, a finais de mes, a primeira gran feira de Galicia: a Pascua de Padrón.
Nos seguintes días imos ir actualizando esta entrada coas datas que nos vaian chegando das diferentes orquestras e grupos musicais. Vémonos nas festas!
GRUPO MASTER BAND
06.- Restaurante Louzao – VIVEIRO – LUGO
07.- Restaurante Louzao – VIVEIRO – LUGO
26.- CANDUAS – CABANA – A CORUÑA
GRUPO NARANJA
DÍA 06 – SAMIEIRA – POIO – PONTEVEDRA
DÍA 07 – Discoteca Chamán – TOMIÑO – PONTEVEDRA
DÍA 19 – RIVARTEMA – AS NEVES – PONTEVEDRA
ORQUESTRA ABANICO
DÍA 07.- S.F. La Luna – PONTEVEDRA
DÍA 27.- BRIÓN – LEIRO – RIANXO – A CORUÑA
DÍA 28.- S.F. Élite – PONTECALDELAS – PONTEVEDRA
A orquestra ABANICO estará de vacacións entre o 08 e o 26 de marzo.
ORQUESTRA ACHÉ
ORQUESTRA CHARLESTON BIG BAND
ORQUESTRA COSTA OESTE
ORQUESTRA FOLIADA
ORQUESTRA GRAN PARADA
ORQUESTRA JERUSALÉN
Dia | Lugar | Empieza | Termina | Estamos con: |
5 | EL MOLINO RIBADEO | |||
6 | SF LA FLOR DE MONTOUTO | |||
18 | CALDAS DE REIS (PONTEVEDRA) | CHARLESTON/SINTONIA DE VIGO | ||
19 | BASTAVALES BRION CORUÑA | |||
20 | VILACHA DE MERA (LUGO) | 10:30 | PANORAMA | |
21 | SALA DE FIESTAS ” LA LUNA “ | |||
26 | BRION-LEIRO-RIANXO (A CORUÑA) | GRAN PARADA | ||
27 | RECINTO FERIAL DE VEGADEO (ASTURIAS) |
ORQUESTRA LEDICIA ESPECTÁCULO
06/03/2010 – TORNEIROS SAN SALVADOR – O PORRIÑO (PONTEVEDRA) . Alternando con América . Horario 9,30 Noche
07/03/2010 – SALA DE FIESTAS ISIS FARIA – O CARBALLIÑO (OURENSE)
19/03/2010 – XAVESTRE – TRAZO (A CORUÑA)
20/03/2010 – VERIN (OURENSE)
21/03/2010 – BARRIO DE SAN LÁZARO – MONFORTE DE LEMOS (LUGO) Alternando Orquesta Poceiro. Horario 7 de la tarde
26/03/2010 – LEILOIO – MALPICA DE BERGANTIÑOS (A CORUÑA) Alternando Grupo D´moda . Horario 11 noche
28/03/2010 – DISCOTECA DON PEDRO – A CAÑIZA (PONTEVEDRA) . Horario 7,30 de la tarde
ORQUESTRA LOS SATÉLITES
BEMANTES-MIÑO 05/03/2010 A Coruña
CADAVO-COTOBADE 06/03/2010 Pontevedra
S.F.ZEUS-PONTEDEUME 07/03/2010 A Coruña
PEDROUZO-ARCA-O PINO 12/03/2010 A Coruña
MULTIUSOS XOVE 13/03/2010 Lugo
FESTA DO CALDO-MOURENTE 14/03/2010 Pontevedra
DENA-MEAÑO 18/03/2010 Pontevedra
VILACHA DE MERA 19/03/2010 Lugo
REST.OS PARAGUAS 20/03/2010 A Coruña
S.F.ELITE-PONTECALDELAS 21/03/2010 Pontevedra
AMBROA-IRIXOA 26/03/2010 A Coruña
BRION-LEIRO-RIANXO 27/03/2010 A Coruña
S.F.LA LUNA 28/03/2010 Pontevedra
TORRES-VILARMAIOR 31/03/2010 A Coruña
ORQUESTRA MONTES
20/3 Negradas – O Vicedo (LUGO)
26/3 Ambrao – Irixoa (A CORUÑA)
27/3 S.F Ink – Narón (A CORUÑA)
ORQUESTRA OLYMPUS
FECHAS | LUGAR | ACTUAMOS CON… | HORARIO |
VIERNES 05
|
CUNTIS – PONTEVEDRA
|
COSTA OESTE Y PHILADELPHIA
|
23:00
|
SABADO 06
|
ADRAGONTE – PADERNE – A CORUÑA
|
SOLOS
|
23:30
|
DOMINGO 07
|
SALA DE FIESTAS EXAGONO – LUGO |
SOLOS
|
20:00 |
VIERNES 12
|
RUS – CARBALLO – A CORUÑA
|
GRUPO SIN CONFIRMAR
|
23:00
|
SABADO 13 |
COIROS – A CORUÑA |
PANORAMA
|
23:00
|
DOMINGO 14
|
SALA DE FIESTAS ZEUS – PONTEDEUME
|
SOLOS
|
20:00
|
JUEVES 18
|
NOGUEIRÓ – CARTELLE – OURENSE
|
SIN CONFIRMAR
|
21:00
|
VIERNES 19
|
ABELLA – FRADES – A CORUÑA |
PARIS DE NOIA |
23:00
|
SABADO 20
|
MULTIUSOS DE XOVE – XOVE – LUGO
|
SOLOS |
23:00
|
DOMINGO 21
|
SAN CIPRIAN – AS NEVES – PONTEVEDRA
|
CHARLESTON BIG BAND
|
21:30
|
VIERNES 26
|
BAMA – TOURO – A CORUÑA
|
PANORAMA
|
23:00
|
SABADO 27
|
CERVAÑA – SILLEDA – PONTEVEDRA
|
PARIS DE NOIA
|
23:00
|
DOMINGO 28
|
AS AIRAS – TOEN – OURENSE
|
SOLOS
|
20:30
|
LUNES 29
|
SEAIA – MALPICA – A CORUÑA
|
PARIS DE NOIA
|
23:00
|
MARTES 30 |
CABO VILAÑO – SAN ROMAN – LARACHA
|
PANORAMA
|
23:00
|
MIERCOLES 31 |
BOQUEIXÓN – A CORUÑA
|
PANORAMA Y PARIS DE NOIA |
22:30
|
ORQUESTRA PANORAMA
ORQUESTRA PASSARELA
06 RESTAURANTE ALDEOLA, MALPICA, A CORUÑA
12 PRESENTACIÓN EN SERANTES, LAXE , A CORUÑA
19 BEADE, VIGO, PONTEVEDRA
20 RESTAURANTE A LAGOA, VIMIANZO, A CORUÑA
21 SALA MAMI, A MANCHICA OURENSE
27 SALA DE FIESTAS EL RECREO, LOURENZÁ, LUGO
ORQUESTRA PARÍS DE NOIA
|
||||
|
||||
|
||||
|
||||
|
||||
|
||||
|
||||
|
||||
|
||||
|
||||
|
ORQUESTRA PHILADELPHIA
Dia | Lugar | Empieza | Termina | Estamos con: |
5 | FESTA DA XUVENTUDE – CUNTIS – PONTEVEDRA | 22:00 | Costa Oeste-Olympus | |
6 | S.F. Rosalar – RIBADEO – LUGO | |||
7 | S.F. Mami – A MANCHICA – OURENSE | 19:00 | ||
12 | NEGRELOS – RODEIRO – PONTEVEDRA | 23:00 | Versalles | |
13 | S.F. Josfer – MESON VENTO – ORDES – A CORUÑA | 00:30 | ||
14 | S.F. Chanteclair – PONTECESURES – PONTEVEDRA | 22:00 | ||
18 | RIBEIRA – A CORUÑA | 22:30 | ||
19 | CIRA-SILLEDA – PONTEVEDRA | 22:30 | 04:30 | Galilea |
20 | POSADA DE LLANES – LLANES – ASTURIAS | 23:00 | 05:00 | Galilea |
21 | S.F. Hexágono – LUGO | 19:00 | ||
27 | S.F. Dona Dana – TOURO – A CORUÑA | 00:30 |
ORQUESTRA SUAVECITO (LITO)
ORQUESTRA TRÉBOL
DÍA 06 S.F El otro mundo del tea, PONTEAREAS, PONTEVEDRA DÍA 13 Restaurante Aldeola, CERQUEDA, MALPICA, A CORUÑA DÍA 14 CHANTADA, LUGO – coa orquestra CAPITOL DÍA 19 TARAMUNDI, OVIEDO – coa orquestra LOS SATÉLITES DÍA 20 S.F El Eecreo, LOURENZÁ, LUGO DÍA 27 Restaurante El Pantano, ORTO, ABEGONDO, A CORUÑA
SUAVECITO ORQUESTA (ALFA3)
5 de Marzo: TORNEIROS SAN SALVADOR, O PORRIÑO, PONTEVEDRA
6 de Marzo: TABUEXA SANTA MARÍA, AS NEVES, PONTEVEDRA
18 de Marzo: SANTIAGO DE COMPOSTELA, A CORUÑA
19 de Marzo: PIÑEIRO SANTO TOMÉ, MARÍN,PONTEVEDRA
21 de Marzo: O CARBALLIÑO, O CARBALLIÑO, OURENSE