Semana grande en Melide

0
309

E cando poñemos semana grande, queremos dicir semana, porque de domingo a sábado en Melide vai reinar a festa con maiúsculas. O concello coruñés xa está preparado para acoller a semana festeira máis importante do ano.

Serán sete días dunha completa e variada programación de música popular, as mellores bandas e orquestras de Galicia, pasarrúas e programación infantil todas as tardes, con teatro, contacontos, etc.

PROGRAMA COMPLETO

orquesta-gran-canaria-2010-cartel1

A orquestra Gran Canaria está entre as formacións que actuarán este ano nas festas de Melide. O curioso é que todas son da mesma oficina salvo a orquestra canaria

Domingo, 15 de agosto

orquesta-venezia-2010-cartel


Venezia será das primeiras formacións en tocar nas festas de Melide

10.30 h: Disparo de bombas de palenque
11.00 h: Desfile polas rúas de xiganets e cabezudos acompañados pola charanga Os Amigos de Visantoña.
11.00 h: II Marcha cicloturista de San Roque, con saída na Praza do Convento (sorteo dunha bicicleta e artigos para o ciclismo).
20.30 h: Actuación na Igrexa Parroquial da Coral Polifónica de Melide.
22.00 h: Teatro do grupo Cacharela coa obra Se o sei non volvo á casa de Manuel Varela Buxán, na Praza do Convento.

Luns 16 de agosto


10.30 h: Disparo de bombas de palenque.
11.00 h: Pasarrúas co grupo de gaitas Axóuxere de Melide.
11.30 h: Pasarrúas a cargo da Banda de Música de Visantoña.
13.00 h: Misa solemne na Igrexa Parroquial coa intervención do Coro e Banda da Escola de Música de Visantoña.
14.00 h: Concerto da Banda no Cantón de San Roque.
20.30 h: Actuación na Praza do Convento do grupo polaco Kujawy.
23.00 h: Concerto na Praza do Convento a cargo da Banda de Música de Visantoña.
23.30 h: Gran verbena amenizada polas orquestras VENEZIA e Grupo SAMBA.

Martes 17 de agosto


10.30 h: Disparo de bombas de palenque.
11.00 h: Pasarrúas a cargo do grupo de gaitas A Maristela de Sobrado.
11.30 h: Pasarrúas coa Banda de Música de Valga.
13.00 h: Misa solemne na Capela de San Roque.
14.00 h: Concerto da Banda no Cantón de San Roque.
19.00 h: Música e contos infantís na Praza do Convento con Chimpín Express.
20.30 h: Actuación do grupo de música e baile tradicional Agarimos de Badalona na Praza do Convento.
23.00 h: Concerto na Praza do Convento a cargo da Banda de Música de Valga.
23.30 h: Verbena coas orquestras MONTES e MADEIRA.

Mércores, 18 de agosto


10.30 h: Disparo de bombas de palenque.
11.00 h: Pasarrúas co grupo de gaitas Froito Novo.
11.30 h: Pasarrúas a cargo da Banda de Música de Calo (Teo).
13.00 h: Misa solemne na Capela de San Roque.
14.00 h: Concerto da Banda no Cantón de San Roque.
17.00 h: Día do neno: diversión, xogos e xeados no Pazo de Congresos con múltiples xogos: tirolina, rocódromo, bóla xigante, tiro con arco, labirinto, palmeiras, Chicken Little, tobogán, Harry Potter, vai-vén, táboas de surf, tec.
23.00 h: Concerto na Praza do Convento a cargo da Banda de Música de Teo.
23.30 h: Verbena coas orquestras FANIA BLANCO SHOW e GRAN CANARIA.

Xoves, 19 de agosto


10.30 h: Disparo de bombas de palenque.
11.00 h: Pasarrúas a cargo do grupo de gaitas Herba Grileira de Melide.
11.30 h: Pasarrúas coa Banda de Música de Arca.
12:00 h: Na Praza do Convento, a Asociación de Xogos Populares e Tradicionais (A.G.X.P.T) organiza o IV Campionato de Tirapedras.
14.00 h: Concerto da Banda no Cantón de San Roque.
19:00 h: Concerto didáctico infantil na Praza do Convento Vento Son.
23:00 h: Concerto na Praza do Convento a cargo da Banda de Múisca de Arca.
23.30 h: Verbena coas orquestras PARÍS DE NOIA e PANORAMA.
00.00 h: Concerto folk na Praza das coles con A banda de Balbina.

Venres, 20 de agosto


10.30 h: Disparo de bombas de palenque.
11.00 h: Pasarrúas co grupo de gaitas Os Melidaos
11.30 h: Pasarrúas coa Banda de Música de Lalín.
12.00 h: Xogos Populares nas Prazas do Casco Antigo.
14.00 h: Concerto da Banda no Cantón de San Roque.
19:00 h: Teatro musicado infantil na Praza do Convento con Os tres tenedores.
23.00 h: Concerto na Praza do Convento a cargo da Banda de Música de Lalín.
23.30 h: Verbena coas orquestras GRAN PARADA e TRIUNFO.

Sábado, 21 de agosto


10.30 h: Disparo de bombas de palenque.
12.30 h: Pasarrúas con Os Charangos de Neda.
23.30 h: Verbena coas orquestras FÓRMULA e CABARET.

Sen comentarios

Deixa unha resposta


*