A temporada alta das orquestras xa está á porta. Comezan as actuacións pola semana en moitas formacións musicais. A partir do mes de xuño vai ser complicado atopar orquestras libres en fin de semana e as datas en días laborais multiplicaranse. Chega o verán e as festas populares de Galicia comezan a facer acto de presenza.
Entre hoxe e mañá iremos poñendo todas as datas que nos envíen os grupos e orquestras para ter un calendario festeiro o máis completo posible. Boa festa!
GRUPO ARAMIO
01/Sabaxáns – San Mamede – MONDARIZ – PONTEVEDRA. Con SOLARA.
07/CELEBRACIÓN ANIVERSARIO Vincios – GONDOMAR – PONTEVEDRA. Con SOLARA e PRINCIPAL.
08/Ramallosa – NIGRÁN – PONTEVEDRA.
15/Andabao – BOIMORTO – A CORUÑA. Con MIEL e NUEVO ESTILO.
16/Café Teatro Xesteira – OURENSE.
22/FRANKFURT – ALEMAÑA.
23/FRANKFURT – ALEMAÑA.
24/FRANKFURT – ALEMAÑA.
25/FRANKFURT – ALEMAÑA.
26/FRANKFURT – ALEMAÑA.
29/Fragas Santa Mariña – CAMPOLAMEIRO – PONTEVEDRA. Con LOS ESPAÑOLES.
GRUPO CICLÓN
GRUPO D’CINE
DÍA 8 .- LUGAR DE VILANOVA, CON LOS ESPAÑOLES (LOURENZÁ – LUGO) 22.30H
DÍA 15 .- PEITIEIROS GONDOMAR CON GRUPO ILUSIÓN (PONTEVEDRA) 22.00H
DÍA 23 .- CARIDADE – MONTERREI (OURENSE)
DÍA 29 .- ACTUACIÓN EN LUGO POR CONFIRMAR
GRUPO NARANJA
Día 01- A Veiga – A BOLA – OURENSE
Día 15- Barcia – MELÓN – OURENSE
Día 23- Barcala – A BAÑA – A CORUÑA
Día 29 – Tabeirós – A ESTRADA – PONTEVEDRA
GRUPO TEKILA
01/05/10 S.F. Ramallosa – Nigrán (Pontevedra)
07/05/10 Pub El Molino – Ribadeo (Lugo)
08/05/10 Vilela – Outeiro de Rei (Lugo)
14/05/10 Soto del Barco (Asturias)
15/05/10 Canedo – Lourenzá (Lugo)
16/05/10 Valle de Mao – O Incio (Lugo)
21/05/10 Lantoira – Castropol (Asturias)
22/05/10 Pineilla – Illas (Asturias)
28/05/10 Pobra do Caramiñal (A Coruña)
29/05/10 S. Pedro Trones – Puente de Santo Domingo Flores (León)
ORQUESTRA ACHÉ
A actuación do día 8 no Pontón, Narón, queda anulada. O programa naronés ten orquestras de Alfa3. Podes consultalo na seguinte entrada de Festa a Festa
A orquestra ACHÉ informa dunha nova actuación o domingo día 9 na sala CHANTECLAIR.
ORQUESTRA COSTA OESTE
FECHA
|
LUGAR
|
ALTERNANDO CON
|
HORA |
---|---|---|---|
SABADO 1
|
RARIS – TEO – A CORUÑA
|
NUEVA GENERACION
|
22:30
|
DOMINGO 2
|
S.F. ELITE – PONTECALDELAS – PONTEVEDRA
|
–
|
18:30
|
LUNES 3
|
PAPUCIN – FRADES – A CORUÑA
|
–
|
23:00
|
VIERNES 7
|
MARROZOS – SANTIAGO – A CORUÑA
|
GRAN PARADA
|
22:30
|
SABADO 8
|
SIGUEIRO – OROSO – A CORUÑA
|
MARBELLA
|
22:30
|
DOMINGO 9
|
S.F. HEXAGONO – LUGO
|
–
|
19:00
|
VIERNES 14
|
PERBES – MIÑO – A CORUÑA
|
ACHE
|
22:30
|
SABADO 15
|
ORAZO – LA ESTRADA – PONTEVEDRA
|
PARIS DE NOIA
|
–
|
DOMINGO 16
|
BARRIO PIRINGALLA – LUGO
|
–
|
23:00
|
VIERNES 21
|
SANTALLA VILLAOSENDE – RIBADEO
|
XENTE NOVA
|
23:00
|
VIERNES 28
|
SABREXO – VILA DE CRUCES – PONTEVEDRA
|
PANORAMA
|
23:00
|
ORQUESTRA MARBELLA
GONDAR – VILALONGA – SANXENXO
01/05/2010
Pontevedra
S.F.ZEUS – CAMPOLONGO – PONTEDEUME
02/05/2010
A Coruña
LARÍN – ARTEIXO
07/05/2010
A Coruña
FESTA DA TROITA – SIGÜEIRO – OROSO
08/05/2010
A Coruña
REIGOSA – PONTECALDELAS
09/05/2010
Pontevedra
RABADEIRA – CORISTANCO
13/05/2010
A Coruña
LEIRA – ORDES
14/05/2010
A Coruña
PEREIRO – MARÍN
15/05/2010
Pontevedra
GODOS – CALDAS DE REIS
16/05/2010
Pontevedra
MORÁS – XOVE
21/05/2010
Lugo
LOURIDO – SALVATERRA
22/05/2010
Pontevedra
DACÓN – MASIDE
23/05/2010
Ourense
LIRA – CARNOTA
24/05/2010
A Coruña
DORDAÑO – CESURAS
28/05/2010
A Coruña
RIBADETEA – PONTEAREAS
29/05/2010
Pontevedra
VILARIÑO – CAMBADOS
30/05/2010
Pontevedra
ORQUESTRA MONTES
01/01/2010 Alto do Castiñeiro – NARÓN – A CORUÑA (Vermú e noite con GRAN PARADA)
07/05/2010 Román – VILALBA – LUGO (Noite con SALSA ROSA)
08/05/2010 FEIRA DO VIÑO – BETANZOS – A CORUÑA (Noite 22:30)
14/05/2010 Os Pazos – NEDA – A CORUÑA (Noite con PANAMÁ)
15/05/2010 Salave – TAPIA DE CASARIEGO – ASTURIAS (Vermú e noite con JERUSALÉN)
16/05/2010 RUBIÁ – OURENSE (Tarde 20:30 – 23:30)
21/05/2010 Lantoria – CASTROPOL – ASTURIAS (de 23 a 5 H. con TEKILA)
22/05/2010 Esteiro – MUROS – A CORUÑA (22:00 H.)
ORQUESTRA PALLADIUM
ORQUESTRA PARÍS DE NOIA
01/05/2010 – Sta. Cruz de Parga – GUITIRIZ – LUGO
alternamos con PANORAMA y la fiesta esta para las diez
02/05/2010 – Eixo (santa Lucía) – SANTIAGO – A CORUÑA
alternamos con ATENAS y la fiesta esta para las once
07/05/2010 – Brul – CASTROPOL – ASTURIAS
alternamos con JERUSALÉN y la fiesta esta para las once
08/05/2010 – Gontán – ABADIN – LUGO
alternamos con el grupo ESTRELLA
09/05/2010 – Mosteiro – POL – LUGO
no disponemos de información
12/05/2010 – Alameda de Santiago – SANTIAGO – A CORUÑA
la fiesta esta para las diez y media
13/05/2010 – Camboño – LOUSAME – A CORUÑA
la fiesta esta para las once
14/05/2010 –Castro –BETANZOS – A CORUÑA
no disponemos de información
15/05/2010 – Orazo –A ESTRADA – PONTEVEDRA
alternamos con COSTA OESTE pero no disponemos de horarios
16/05/2010 – Val – AGOLADA – PONTEVEDRA
alternamos con PANORAMA y la fiesta está para las once
21/05/2010 – Argalo – NOIA – A CORUÑA
alternamos con LIMÓN y la fiesta está para las once
22/05/2010 – Santalla – Villaosende – RIBADEO – LUGO
la fiesta está para las once y nos acompaña SINTONÍA DE VIGO
23/05/2010 – Dacón – MASIDE – OURENSE
alternamos con MARBELLA y la fiesta está para las diez
28/05/2010 – A POBRA DO CARAMIÑAL – A CORUÑA
nos acompañan PHILADELPHIA y TEKILA y la fiesta está para las diez y media
29/05/2010 – A Barquiña – NOIA – A CORUÑA
la fiesta está para las diez
30/05/2010 – Vilacariz – O SAVIÑAO – LUGO
la fiesta está para las once
ORQUESTRA PASSARELA
DIA 1 MUIMENTA, LALÍN, PONTEVEDRA (con Verano Azul)
DIA 7 GOIAS, LALÍN, PONTEVEDRA (con Los Satélites)
DIA 8 SAN MIGUEL DEIRO, VILANOVA, PONTEVEDRA (con Benidorm)
DIA 14 RIOBOO, A ESTRADA, PONTEVEDRA (con Solara)
DIA 15 EIBAR, EUSKADI
DIA 21 VILAMAR, BARREIROS, LUGO
DIA 22 ARRIONDAS, PARRES, ASTURIAS
DIA 24 SANTA MARÍA DE OIA, PONTEVEDRA (con Los Satélites)
DIA 29 A XUNQUEIRA, VILAGARCÍA, PONTEVEDRA (con Benidorm)
ORQUESTRA TRÉBOL
DIA 01: SANTIAGO DE RIBARTEME, AS NEVES, PONTEVEDRA.
DIA 02: O ROXAL, NEDA, CORUÑA.
DIA 03: SANTA CRUZ DE BAIOBRE, ARZÚA, A CORUÑA.
DIA 07: SAN MIGUEL DE DEIRO, VILANOVA DE AROUSA, PONTEVEDRA.
DIA 08: SAN SALVADOR DE GUITIRIZ, LUGO.
DIA 09: VILANOVA, LOURENZÁ, LUGO.
DIA 14: ANDABAO, BOIMORTO, CORUÑA.
DIA 15: DEVESA, SANTA EULALIA, RIBADEO, LUGO.
DIA 16: CÉLTIGOS, ORTIGUEIRA, CORUÑA
DIA 22: BOIMENTE, VIVEIRO, LUGO
DIA 23: DISCOTECA LA REINA, SANGUIÑEDA, MOS, PONTEVEDRA.
DIA 29: PONTECALDELAS, PONTEVEDRA.
DIA 30: TRANSMONTE, FRIOL, LUGO.
ORQUESTRA XENTE NOVA
01- TABOADA – MONFERO – A CORUÑA
02- SANTA CRUZ DE MONDOI – OZA DOS RÍOS – A CORUÑA
03- SAN BIEITO – SANTISO – A CORUÑA
07- SANTAIA – CURTIS – A CORUÑA
08- VILELA – OUTEIRO DE REI – LUGO
09- ROMÁN – VILALBA – LUGO
15- BRAVOS – OUROL – LUGO
16- VICINTE – OUTEIRO DE REI – LUGO
21- SANTALLA – VILLAOSENDE – RIBADEO – LUGO (CON COSTA OESTE)
22- LESA – COIRÓS – A CORUÑA
23- RIOAVESO – COSPEITO – LUGO
29- OLAS – MESÍA – A CORUÑA